Слава вероучитеља и квиз знања

У суботу, 30. марта 2024. године, литургијским сабрањем отпочела је прослава крсног имена вероучитеља Епархије осечкопољске и барањске - Свети Кирило Јерусалимски.

Свету Литургију служили су протојереј Милорад Ђекановић (Епархија далматинска), протонамесник Горан Тодоровић (Катихетски уред Епархије осечкопољске и барањске), јереј Саша Лончина (Епархија горњокарловачка), јереј Срђан Лукић (предстојник Катихетског уреда Епархије осечкопољске и барањске), ђакони Радован Арсеновић и Слободан Гајдашевић.

По одслуженој Литургији одржан је Епархијски квиз знања у којем је учествовало 16 школа са подручја Епархије, односно: ОШ Драгутин Тадијановић, ОШ Николе Андрића, ОШ Синише Главашевића, ОШ др Фрањо Туђман (Бели Манастир), ОШ Николе Тесле (Мирковци), ОШ Маркушица, ОШ Мирковци, ОШ Тења, ОШ Јагодњак, ОШ Јанковци, ОШ Бобота, ОШ Бијело Брдо, ОШ Даљ, ОШ Бршадин, ОШ Борово, ОШ Трпиња.

Епархијском квизу знања били су присутни координатори за веронауку из протојереј Милорад Ђекановић (Епархија далматинска) и јереј Саша Лончина (Епархија горњокарловачка).

Заједничко веће општина учествовало је у оргазнизацији заједно са Катихетским уредом Епархије осечкопољске и барањске.

Најбољи учесници награђени су пригодним даровима богољубивих појединаца из Републике Србије, а прва три места освојили су ОШ Синиша Главашевић, ОШ Борово и ОШ Тења.