Изјава Патријарха српског г. Порфирија

Сва врата овог света су отворена за мене као што су и наша врата отворена за све, само су врата мога дома, Пећке Патријаршије, затворена и не дају ми да у њега уђем.

Као Патријарх српски, као грађанин и као верник, знам и поручујем да ће та врата пре или касније отворити Сâм Бог. Они који су затворили врата дома молитве чине зло најпре себи, а потом и свим људима. Они су затворили врата за свако добро, благослов и срећу. Када Патријарху српском овако ускраћују слободу кретања шта ли се тек дешава са Србима који живе у гетима. Ја им поручујем да издрже, јер ко издржи до краја тај ће се спасити. Ако су затворили врата Пећке Патријаршије за Патријарха српског, сигурно је да не могу затворити нашу љубав и наше добре намере. Сигурно је да је за нас, највише на Косову и Метохији, небо отворено и оно ће отворити сва врата које је зло затворило.

Патријарх српски Порфирије

Извор: https://spc.r